TECHNOLOGIA NOVOXX®

W procesie produkcji barwników LaBina wykorzystywany jest patent stabilizujący czystość mikrobiologiczną oraz utrwalający kolory tzw. technologia NOVOXX®.

 

NOVOXX® to mineralna substancją będąca mieszaniną czystych minerałów krzemu, wapnia, sodu i fosforu. Zgodnie z dzisiejszym stanem nauki NOVOXX® jest 100% zgodny z ludzkim organizmem, który rozpoznaje go jako część własnych tkanek. Można zatem powiedzieć, że NOVOXX® jest po prostu „wbudowany” w ludzki organizm.

 

Wyglądem NOVOXX® przypomina biały proszek o wielkości ziarna około 2,25 µm (mikrometra), czyli około 40 razy mniej niż wynosi grubość ludzkiego włosa, co czyni go wprost idealnym składnikiem barwników do makijażu permanentnego.

Ta opatentowana technologia wykazuje bardzo silne działanie biobójcze wobec bakterii, niektórych grzybów i drożdży. Od ponad 30 lat jest czynnie stosowana w medycynie a w szczególności w produkcji implantów.

Kolejnym fascynującym aspektem zastosowania NOVOXX® jest jego działanie anty-oksydacyjne. Wolne rodniki tlenowe przyspieszają starzenie się skóry oraz powodują szybsze rozkład barwników objawiający się szybkim blednięciem kolorów. NOVOXX® aktywnie przeciwdziała temu zjawisku i znacząco wydłuża trwałość barwników w skórze.

NOVOXX® składa się z wysoko oczyszczonych składników i dostarcza organizmowi ważnych substancji mineralnych, potrzebnych dla gojenia się ran. Minerały wspomagają proces gojenia oraz zmniejszają swędzenie w trakcie tego procesu co potwierdzają opinie wielu klientek.

Kolejną zaletą NOVOXX® jest jego działanie przeciwzapalnie. Stan zapalny po zabiegu makijażu trwałego zdarza się rzadko  ale ze względu na podrażnienie naskórka może do niego dojść. NOVOXX® znacząco zmniejsza to ryzyko.

NOVOXX® wspiera również stabilność barwników w skórze wykluczając konieczność wielokrotnych korekt makijażu w celu osiągnięcia zamierzonego efektu a w porównaniu z chemicznymi środkami konserwującymi ma tę dodatkową zaletę, że nie wysycha. Nie ma zatem także ryzyka, że wraz z odparowywaniem substancji konserwującej, jak np alkoholu, zniknie ochrona mikrobiologiczna barwnika. Tylko 70% alkohol etylowy lub izopropanol zabija wszystkie zarazki a stężenie alkoholu mniejsze niż 18%, działa nawet jako medium do hodowli mikroorganizmów.

NOVOXX® nie ulega także rozkładowi ani pod wpływem światła ani jakiejkolwiek innej substancji będącej w składzie barwników. Oznacza to, że nie występuje ryzyko, że wraz z upływem czasu wewnątrz barwnika nastąpi reakcja chemiczna pomiędzy jego składnikami, powodująca powstanie substancji toksycznych lub wywołujących alergię.

 

NOVOXX® jest obecnie jedyną technologią, która jest naprawdę bezpieczna i zgodna z wszystkimi wymogami prawnymi na całym świecie.