Makijaż permanentny oczu Warszawa - PermanentLAB - barwnik LaBina z Novoxx

MAKIJAŻ PERMANENTNY OCZU

Wyrazista oprawa oczu jest marzeniem każdej z nas. Bardzo wygodnym sposobem podkreślenia oczu jest zdecydowanie się na makijaż permanentny górnej i/lub dolnej powieki. Stosowane przez nas techniki pozwalają dobrać formę, kolor i intensywność rysunku indywidualnie do każdego typu urody tak, aby makijaż nie był przerysowany, lecz pięknie i dyskretnie podkreślał oczy.

KRESKA ZAGĘSZCZAJĄCA LINIĘ RZĘS

Intensywność i grubość kreski górnej zależy od Twoich preferencji. Jeżeli chcesz aby kreski na górnych powiekach były widoczne proponujemy nieco intensywniejszy makijaż. Pigmentację poprzedzamy zawsze rysunkiem wstępnym, który pozwoli Ci przekonać się w jakim rodzaju kreski jest Ci najbardziej do twarzy.

KRESKA DEKORACYJNA OKA

Zagęszczenie linii rzęs w makijażu permanentnym polega na przyciemnieniu różnymi technikami nasady rzęs. Efekt jet niezwykle piękny i dyskretny. To propozycja dla Pań, które na co dzień nie malują się zbyt mocno i oczekują subtelnego makijażu. 

KRESKI NA POWIEKACH DOLNYCH

Kreski na powiekach dolnych są pięknym dopełnieniem kresek na powiekach górnych. Mogą być intensywniejsze lub bardzo dyskretne. Dobór rodzaju, kształtu i koloru kreski dobieramy zawsze poprzez rysunek wstępny, tak abyś mogła przekonać się o słuszności swojego wyboru.

Makijaż permanentny oczu nie jest zabiegiem skomplikowanym. Nie musisz się do niego specjalnie przygotowywać. Należy zadbać jedynie o to, aby przed zabiegiem pigmentacji nie  farbować henną rzęs, oraz o to aby rzęsy sztuczne zostały zdjęte na kilka dni przed terminem wykonania  makijażu.

Cukrzyca, łuszczyca, ciąża, infekcje i choroby oczu, infekcje ogólnoustrojowe, przyjmowanie leków sterydowych to przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Jeżeli nosisz sztuczne rzęsy przed zabiegiem pigmentacji należy je zdjąć. 

Skóra powiek po zabiegu może być lekko podrażniona i tkliwa. Obrzęk i zaczerwienienie mijają kilka godzin po zabiegu i można wówczas wrócić w pełni do swoich codziennych czynności. Skórę powiek po zabiegu należy łagodnie pielęgnować kosmetykami poleconymi przez linergistkę. Przez kilka dni należy również zrezygnować ze stosowania tuszu i cieni na powiekach. Chwilowa rezygnacja ze stosowania kosmetyków kolorowych  nie jest jednak uciążliwa, ponieważ wykonany przez nas makijaż permanentny nadaje oczom wystarczającej wyrazistości.

Na podrażnione i lekko obrzęknięte po zabiegu powieki można położyć okłady z żelu ze świetlika lub schłodzonej esencji czarnej herbaty. Skórę po zabiegu należy pielęgnować łagodnymi środkami poleconymi przez linergistkę. Na kilka dni należy zrezygnować ze stosowania na powiekach kosmetyków kolorowych (cienie, tusz). Nie należy korzystać przez tydzień z sauny, Spa oraz przez trzy tygodnie z solarium i silnej ekspozycji słonecznej. Należy pamiętać o poddaniu się zabiegowi korekty makijażu w terminie ustalonym z linergistką,  aby wyrazistość kresek nabrała swojego ostatecznego kształtu.

Dbaj o swój nowy makijaż trwały pielęgnując skórę powiek odpowiednio dobranymi kosmetykami. Unikaj solarium i mocnej ekspozycji słonecznej. Po roku lub dwóch latach w zależności od indywidualnych potrzeb, zgłoś się na zabieg dopełnienia koloru kresek, aby zachować wyrazistość makijażu

Każda klientka w naszym instytucie trakrowana jest indywidualnie. Poświęcimy Ci tyle czasu ile tego wymaga osiągnięcie oczekiwanego efektu. Przyblżony czas wykonania zabiegu mikropigmentacji oczu to 1,5 do 2 godzin.