Makijaż permanentny ust Warszawa - PermanentLAB

MAKIJAŻ PERMANENTNY UST

Makijaż permanentny ust powinien być przede wszystkim naturalny i świeży. I takie makijaże proponujemy  w naszym instytucie. Perfekcyjnie wypracowany kształt, piękny odpowiednio dobrany kolor sprawią, że Twoje usta będą całą dobę ponętne, zadbane i  świeże i na zawsze zapomnisz o konieczności stosowania pomadki.

PERFEKCYJNY KONTUR

Bardzo ważne w makijażu permnentnym ust jest perfekcyjne wypracowanie kształtu. Kontur ust może być zaznaczony w sposób wyraźny lub może być jedynie delikatnym obramowaniem nasyconej pożądanym kolorem czerwieni wargowej. Odpowiednio wykonanym konturem możemy wyrównać ewentualne asymetrie naturalnego kształtu ust. Możemy też usta delikatnie   powiększyć, zawsze jednakże z umiarem, mając na względzie ostateczny efekt, który musi być naturalny i świeży. 

WYPEŁNIENIE KOLOREM

Nadanie ustom optymalnego kształtu pozwala wykonać kolejny krok w makijażu permanentnym ust – wypełnienie kolorem czerwieni wargowej. Razem z Tobą dobieramy kolor w którym będziesz czuła się najpiękniej. Przy doborze koloru staramy się zastosować takie pigmenty, które nadadzą Twoim ustom wygląd młody i świeży.  Po wykonaniu makijażu różnymi technikami cieniowania możesz zapomnieć o codziennej konieczności malowania ust pomadką. Twoje usta będą perfekcyjne cały czas. Zawsze trzymamy się jednak  zasady mniej znaczy więcej. Przerysowanym, nienaturalnym makijażom mówimy stanowczo: nie!

ROZŚWIETLENIE UST

Stosowane przez nas techniki rozświetlenia ust są zabiegami, które stanowią piękne dopełnienie makijażu trwałego ust. Zabieg polega na wycieniowaniu skóry bezpośrednio nad górną wargą rozjaśniającym ją pigmentem. Technika ta powoduje rozświetlenie koloru ust a także retuszuje drobne zmarszczki i przebarwienia skóry.

Aby efekty makijażu ust były piękne zadbaj przed zabiegiem o ich odpowiednie nawilżenie. Przez dwa tygodnie przed terminem zabiegu zmiękczaj naskórek ust stosując apteczną Maść ochronną z witaminą A. Suchy, spękany naskórek ust uniemożliwi zabieg pigmentacji,  lub sprawi, że efekty będą niedoskonałe. Jeżeli kiedykolwiek przechodziłaś infekcję wirusem opryszczki powinnaś zabezpieczyć usta przyjmując 3 dni przed zabiegiem preparat przeciwwirusowy np. Heviran w dawce poleconej przez lekarza podczas konsultacji.

Ciąża, łuszczyca, cukrzyca,  infekcje różnego pochodzenia  w tym aktywna opryszczka przyjmowanie leków sterydowych to przeciwskazania, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu lub odsuwają go w czasie.

Bezpośrednio po zabiegu pigmentacji Twoje usta mogą być tkliwe i nieznacznie obrzęknięte. To efekt przejściowy. Skóra uspokoi się po kilku godzinach. Kolor ust może Ci się również  wydawać zbyt intensywny. Ten efekt  także minie. Po kilku dniach od zabiegu, wraz ze  złuszczającym się naskórkiem intensywność koloru zmniejszy się nawet o 50% i makijaż będzie bardzo naturalny. Przez trzy tygodnie po zabiegu należy unikać słońca, solarium, sauny oraz korzystania z basenu.

W dniu zabiegu i 3-4 dni po zabiegu pigmentacji ust należy jeszcze przyjmować lek zabezpieczający przed wirusem opryszczki. Przez trzy tygodnie po zabiegu należy również chronić usta przed zimnem i ekspozycją na promienie słoneczne, zabiegami SPA. Należy również zrezygnować z korzystania z sauny oraz basenu.

Makijaż permanentny począwszy od dnia zabiegu stopniowo jaśnieje. Abyś długo cieszyła się jego pięknem dbaj o usta nawilżając je i unikając nadmiernych ekspozycji słonecznych. Raz na 1- 1,5 roku zgłoś się na zabieg odświeżający.

Każda klientka w naszym instytucie trakrowana jest indywidualnie. Poświęcimy Ci tyle czasu ile tego wymaga osiągnięcie oczekiwanego efektu. Przyblżony czas wykonania zabiegu mikropigmentacji ust to 1,5 do 2 godzin.