POCZĄTKI MAKIJAŻU PERMANENTNEGO W USA I W NIEMCZECH

Idea makijażu permanentnego została stworzona w 1986 roku w Stanach Zjednoczonych przez artystkę i malarkę Barbarę Schneider. Zajmując się jednocześnie kosmetyką w niej właśnie zastosowała możliwości jakie daje plastyczne wyczucie koloru i kształtu. Wraz ze swoim mężem Helmutem Schneider opracowała pierwszą na świecie innowacyjną metodę delikatnego, precyzyjnego makijażu, który nie wymaga codziennej poprawy, makijażu permanentnego LaBina. Po powrocie z USA do Europy Barbara i Helmut założyli firmę Schneider Kosmetik mbh, która w roku 2004 zmieniła nazwę na Permanent-Line Schneider Cosmetics GmbH, na rynku zaś zaczęła działać pod marką LaBina.

Przez wiele lat Barbara i Helmut, a następnie ich dzieci Astrid, Brigit i Marcus oraz jego żona Ina udoskonlali narzędzia i metody pracy mając na względzie jakość systemów urządzeń, bezpieczeństwo i higienę mikropigmentacji, precyzję rysunku oraz wysoką jakość stosowanych przecież na ludzkiej skórze barwników. Ęfektem ich pracy jest bezpieczny system urządzeń, barwników i metoda mikropigmentacji pozwalająca na tworzenie pięknych, naturalnych i trwałych makijaży. Dziś metoda LaBina to jedyna w Europie metoda makijażu permanentnego o tak rozwiniętej technologii. 30 lat doświadczeń, badań i prac nad technologią urządzeń i barwników daje pewność jakości i pięknego stylu.

HISTORIA METODY LABINA

Początki były pełne wyzwań. Szybko okazało się, że pigmenty używane do tauaży nie nadają się do delikatnych rysunków zgodnych z wizją LaBina. Pigmenty te były albo zbyt wodniste albo zbyt oleiste. Zawierały także tlenki żelaza, które wiele z obecnych na rynku makijażu permanentnego firm stosuje nawet do dziś. Ambicją LaBina była zawsze precyzja i delikatność zarówno samego procesu mikropigmantacj jak i efektu końcowego. Udoskonalaniu poddany więc został proces tworzenia aparatu do makijażu permanentnego tak , aby można było tworzyć nim makijaże w tak wrażliwych okolicach jak usta czy okolica oczu.

Po wielu testach i próbach w 1987 roku powstało pierwsze elektryczne urządzenie do mikropigmentacji. Rozpoczęła się era mikropigmentacji elektrycznej.

Od 2004 roku marka LaBina wykorzystuje jedynie system jednorazowych modułów higienicznych. To opatentowane rozwiązanie nie powala na żaden kompromis w kwestii higieny i bezpieczeństwa pacjentek. Moduły współpracują z rączką urządzenia do mikropigmentacji, a po zakończonym zabiegu trafiają do utylizacji dając linergistce czas na kolejne zabiegi zamiast na żmudne procedury sterylizacji poszczególnych elementów sprzętu.

Powyżej przytoczyliśmy Państwu jedynie główne informacje o marce LaBina. Mamy solidne fundamenty oraz wiele pomysłów na przyszłość. Nasza perfekcyjna dbałość o bezpieczeństwo klientek oraz rozumienie biznesu naszych partnerów sprawia, że zaufały nam tysiące ludzi w Europie i Stanach Zjednoczonych. Wyeliminowaliśmy z naszych barwników tlenki żelaza powodujące, że brwi robią się z czasem czerwone, usunęliśmy z naszych barwników konserwanty i alkohol, wprowadziliśmy technologię NOVOXX, co gwarantuje, że nasze kolory mają niepowtarzalną głębię a barwniki nie wysychają w butelce.

Zachęcamy do głębszego zapoznania się z Metodą LaBina na naszej stronie.